Mõned subjektiivselt valitud faktid ja selgitused minu ja minu tegemiste kohta. Sündisin Haapsalus. Sündmus leidis aset selles puust funktsionalistlikus elumajas, mis siis sünnitusmajana funktsioneeris. Oma esimesed 8 klassi käisin Audru koolis. Minu vaba aeg kulges Pärnu Rüütli tänava lugemissaalis või Audru jõe ääres kala püüdes.
1997. aastal läksin Tartu Kunstikooli õppima fotograafiat. Minu õpingute ajal sai koolist Tartu Kõrgem kunstikool, mis täna aga kannab Pallase nime. Diplomitööle panin nimeks „Nihe” (Diplomitöö juhendajad: Vallo Kalamees ja Teet Papson). Katsin tavapärase köögilaua suurused puust plaadid vedelemulsiooniga ning säritasin neile reprovõtted oma kodu köögilauast(pealtvaade) kui ajastu väljavõtted. Puust lauaplaadid vormistasin laudadena ja esitlesin galerii seinas. Emulsiooni tekitatud läbipaistvus rõhutas ajalisust.
Foto: Näitus “Nihe” Sebra galeriis (2001)
2019. aastal läksin õppima Tartu Ülikooli semiootika osakonna magistriõppesse. Minu magistritöö kandis pealkirja „Helimaastikud: Foto ja heli koosmõju kummastusvõtte kaudu”. (Juhendajad Timo Maran ja Nelly Mäekivi). Uurimisobjektiks koostasin näituse „Paigahääli. Maastikufotod koos heliga”.
Mulle tundub, et inimene on suuresti visuaalne olend ja ta kuuleb seda, mida ta näeb. Mina aga soovin paigahäälte tööga tähelepanu juhtida helimaastike olulisusele. Tehnilise võttena, et vaataja oma pilgu maastikule kinnistaks, olen kasutanud (liikumatut) fotot ja enamasti tsentraalkompositsiooni.
Minu oletus on, et kui vaataja küsib endalt küsimuse, kuidas see maastik nii kõlab, innustab see samaaegselt ka tema kujutlusvõimet, sest erinevalt videopildist ei jutusta foto ette, miks heli on just selline, nagu see on. Ja see ongi hetk, kui muidu dokumentaalsest teosest saab kunstiline teos.
Foto: Näitus “Paigahääli. Maastikufotod koos heliga” Tartu Ülikooli raamatukogus (2023)
Alates 2001. aastast kui lõpetasin Tartu Kõrgema Kunstikooli, olen töötanud Pallases fotostuudio meistrina ja lektorina. Stuudiofoto, portree ja arhitektuurifoto on minu antavad ained.
Aastast 2013 olen tegutsenud maastiku helisalvestajana. Inglise keeles on termin field recordist. Oma tööd selles vallas olen vormistanud ja kättesaadavaks teinud Bandcamp-is Music | Andrus Kannel (bandcamp.com) .
Võta minuga ühendust andrus.kannel@gmail.com
Loading Likes...